Kalba

Administracijai
Vartotojas

Slaptažodis
Navigacija

Projektą remia


Veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurį Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Medžiaga atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį medžiagoje pateiktos informacijos naudojimą.

Susitikimas Olandijoje
2012-ųjų metų Gruodžio 3-7 dienomis, vyko Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto Arts and Music in Inter (Cultural) Action/ AMICA susitikimas Nyderlandų Karalystės mieste, Hagoje. Čia susirinko mokytojai iš Olandijos, Bulgarijos, Ispanijos, Italijos, Rumunijos, Lenkijos, Turkijos, bei Lietuvos. Šį kartą mūsų šalies ir „VŠĮ- Vilnius International Meridian School“ mokyklai atstovauti vyko anglų kalbos mokytoja Sigita Valančiūtė.

1-oji diena. Gruodžio 3-oji diena pagal Hagos mokytojų komandos sudarytą tvarkaraštį buvo skirta šalių narių atvykimui į Hagos miestą, apsistojimui, bei bendrai vakarienei, kuri vyko pačiame Hagos senamiestyje esančiame restorane. Vakarienės metu pagaliau visi susitiko ir susėdo prie didžiulio bendro stalo, susipažino, bendravo, mėgavosi puikiu maistu ir dalijosi įspūdžiais. Galiausiai pasisotinus pasijuto ir nuovargis patirtas ilgų kelionių metu iš įvairių šalių į Hagos miestą, taigi visi mokytojai nusprendė keliauti į viešbutį, pailsėti ir įgauti jėgų sekančios dienos vizitams „Zuidwalschool” mokykloje ir pačioje Hagoje.

2-oji diena. Gruodžio 4-osios rytą visi projekto nariai patraukė mokyklos link, kurioje buvo šiltai ir džiaugsmingai sutikti. Mokyklos kieme lauke ir vėliavėlėmis mojavo mokiniai, jų mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai. Jos viduje tik įėjus, išvydome, jog buvome tikrai laukiami, mat mokyklos koridoriuose puikavosi visų 8 šalių vėliavos, informaciniai plakatai, bei kitokios atributikos. Tuomet nariai buvo palydėti į vieną iš klasių, kurioje turėjo vykti oficialioji projekto diskusinė dalis. Pirmiausia koordinatorius Robas pristatė nacionalinę Olandijos šventę „Šv. Nikolo diena“, kuri vyksta kasmet Gruodžio 5 dieną. Šventės metu visus Olandijos vaikus aplanko į Kalėdų Senelį panašus veikėjas, lydimas juodųjų riterių ir dalinantis dovanas vaikams. Po šventės pristatymo vyko kitas pristatymas- kiekviena šalis pristatė, kaip atliko himnų konkurso užduotį. Kiekviena šalis rado originalių konkurso vykdymo būdų, kurie išryškino kiekvienos šalies himno išskirtines ypatybes. Pristačius himnus, vyko bendra projekto narių diskusija apie sekantį vizitą Rumunijoje, vyksiantį pavasarį ir apie užduotis, kurias vertėtų atlikti iki apsilankymo. Po kelias valandas trukusios diskusijos projekto narių laukė pietus mokykloje, o po jų ir apsilankymas klasėse. Mokykla ir jos klasės stebino gyvumu, spalvingumu ir jaukumu, kas išties verčia tiek mokinius, tiek mokyklos darbuotojus, bei mokyklos svečius jaustis puikiai. Prabuvę pusdienį mokykloje projekto nariai pagaliau išvydo nuostabiąją Hagą, kurią aprodė koordinatorius Robas. Po keletos valandų laisvo laiko Olandijos mieste, visų šalių mokytojai vėl susirinko mokykloje pavakarieniauti drauge. Paskanavę picos, paplepėję ir pasidalinę įspūdžiais visi išskubėjo ilsėtis ir semtis jėgų ateinančios dienos renginiams.

3-oji diena. Trečiadienio rytą visi mokiniai, tėvai, mokytojai ir mokyklos svečiai sugužėjo į mokyklos kiemą laukti atvykstančio Šv. Nikolo. Visi vaikai žibančiom akim nekantriai laukė atvykstančio personažo, kuris niekada neatvyksta tuščiomis. Galiausiai į kiemą įriedėjo žirgu kinkyta karieta su pačiu Šv. Nikolu, bei juodaisiais riteriais. Kieme pradėjo skambėti dainos, kurtos specialiai šiai šventei, šokiai ir tada šventės veiksmas persikėlė į mokyklos sporto salę. Šioji buvo papuošta ir perpildyta visos mokyklos bendruomenės. Čia buvo dalinamos dovanos, vaikai sakė eilėraščius, dainavo daineles, šoko ir džiaugėsi. Po šventės projekto nariai turėjo progą papietauti mokykloje, bei darkart apsilankyti klasėse. Pasistiprinę visi mokytojai susirinko vienoje iš klasių ir žaidė linksmą žaidimą, kurio metu nė vienas neliko neapdovanotas. Tuomet visi kelioms valandoms patraukė savais keliais po Hagos miestą ir vėl susitiko mokykloje vakarop, kur laukė vakarienė, bei žaidimai ir kitos pramogos mokyklos patalpose.

4-oji diena. Šis saulėtas ketvirtadienis buvo skirtas projekto narių artimesniu susipažinimu su pačia Haga, jos puikiausiomis vietomis, bei olandų kultūra. Susitikę mokykloje visi pajudėjome link „Madurodam“ muziejaus, kuriame eksponuojamas sumažintas visos Olandijos variantas. Visi žymiausi šalies pastatai, architektūriniai paminklai, oro uostai, laivų uostai galėjo būti apžiūrėti vienoje vietoje. Po muziejaus tramvajumi pajudėjome į šalies pajūrį Scheveningen. Atvykus į Šiaurės jūros pakrantę mokytojus pasitiko žvarbus oras ir didžiulis paplūdimys. Kadangi maudynėms oras ir vanduo nebuvo palankus, mokytojai vaikštinėjo pajūriu, promenada, pietavo ir apsirūpino suvenyrais. Grįžę į Hagą vakarop visi susirinkome viename restorane Hagos širdyje, kur projekto narių laukė paskutinioji vakarienė kartu. Pavakarieniavę mokytojai atsisveikino su tais, kurių greitu laiku nebesutiks, palinkėjo geriausios kloties ir patraukė viešbučio link krautis lagaminų artėjančiai kelionei namo.

5-oji diena. Gruodžio 7-oji visiems projekto nariams reiškė vieną- atsisveikinimą su Haga ir kelionę namo. Ankstų rytą iškeliaujančius mokytojus pasitiko nelaukta pūga, galimai trikdžiusi eismą, bei lėktuvų tvarkaraščius. Tačiau, kiek žinoma vienaip ar kitaip visi grįžo laimingi, sveiki ir pilni puikiausių įspūdžių apie šią puikią šalį, „Zuidwalschool“ mokyklą, jos darbuotojus, projekto narius ir patį AMICA projektą.