Kalba

Administracijai
Vartotojas

Slaptažodis
Navigacija

Projektą remia


Veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurį Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Medžiaga atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį medžiagoje pateiktos informacijos naudojimą.

Susitikimas Ispanijoje


2012 m. vasario 20–24 dienomis Ispanijoje, Lebrichos mieste (Andalūzijoje), vyko trečiasis COMENIUS projekto „Arts and Music in Inter (Cultural) Action – AMICA“ susitikimas. Be Lietuvos, daugiašalėje mokyklų mainų programoje dalyvauja Lenkijos, Italijos, Bulgarijos, Olandijos, Ispanijos, Turkijos ir Rumunijos miestų mokyklos.

Ispanijoje vykusiame susitikime VšĮ „VIMS – International Meridian School“ atstovavo anglų kalbos mokytoja Aušrinė Bagdonaitė ir auklėtoja Janina Lekavičienė. Visus į šiltą šalį atvykusius projekto dalyvius svetingai priėmė Lebrichos miesto I.E.S. BAJO GUADALQUIVIR mokykla. Šeimininkai supažindino su Andalūzijos istorija, pasakojo apie kalėdinę labdaros akciją, aprodė mokyklą, pakvietė į anglų kalbos pamoką, koncertavo ir bendravo su projekto svečiais. Maloniai nustebino mokinių ir mokytojų domėjimasis kiekvienos šalies kultūra, šeimose pagaminti ir mokykloje pateikti tradiciniai dalyvaujančių šalių patiekalai, simboliai ir stendai apie šalių istorines lankytinas vietas ir įžymius žmones.

COMENIUS programos dalyviai susitikimo metu pristatė informacinę-vaizdinę medžiagą apie Kūčių, šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventimo papročius bei tradicijas savo šalyje ir mokykloje, diskutavo apie kylančias švietimo problemas ir jų sprendimo būdus, dalijosi patirtimi apie mokinių motyvaciją mokytis ir siekti išsilavinimo, pasikeitė simboliniais suvenyrais. Smagu pasidžiaugti, kad mūsų mokyklos žurnalistų klubo išleistas laikraštis, kuriame yra anglų kalba aprašytas šio projekto susitikimas Italijoje, buvo padovanotas visoms projekte dalyvaujančioms šalims. Į Ispaniją atvykę mokytojai buvo susitikę ir bendravo su Lebrichos miesto mere, lankėsi Sevilijos katedroje (trečioji pagal dydį katedra Europoje) ir universitete, aplankė Granadą, jos katedrą ir Alambrą (maurų valdovų rūmų ansamblį), susipažino su flamenko – tradicinio ispanų muzikos stiliaus – ypatumais: muzika, šokiu, dainomis, atliekamomis pritariant gitarai.

COMENIUS projekto „Arts and Music in Inter (Cultural) Action – AMICA“ dalyviai, apsikeitę informacija ir pedagogine patirtimi, įsitikino – nors ir esame visi skirtingi, bet mus vienija tie patys džiaugsmai ir rūpesčiai: sprendžiame tas pačias problemas, siekiame tų pačių tikslų ir dirbame su vaikais, kurie ne tik mokosi, bet yra labai kūrybiški, smalsūs, linksmi ir nori būti laimingi.